Námi zhotovené obchodní podmínky prošly kontrolou České obchodní inspekce

Námi zpracované obchodní podmínky pro e-shop zohledňující novou právní úpravu platnou od 1.1.2014 pro nejmenovaného klienta byly v únoru 2014 předmětem kontroly České obchodní inspekce. Nebyla v nich shledána zcela žádná právní vada, o čemž nás klient informoval. Obchodní podmínky tak úspěšně prošly kontrolou ČOI.

Investice do obchodních podmínek se vyplatila

Investice do obchodních podmínek se tak provozovateli vyplatila, neboť nemusel hradit případné pokuty za právní nedostatky v obchodních podmínkách. Dle poslední zprávy České obchodní inspekce prošlo detailní kontrolou ve 3.čtvrtletí 2013 na 250 e-shopů. Během těchto 3 měsíčních kontrol byly uděleny pokuty v celkové hodnotě 1 366 500,-Kč. Oficiální report ČOI najdete zde.

E-shopům a jiným prodejním webovým a inzertním portálům proto doporučujeme, aby si zkontrolovaly své obchodní podmínky dle aktuálních právních předpisů. Od 1. ledna 2014 je účinný nový občanský zákoník, který zakládá některé změny v provozování e-shopů a podnikání na internetu (mění některá práva a povinnosti jak na straně provozovatelů, tak na straně spotřebitelů).

Obchodní podmínky zpracujeme také pro Váš e-shop

Nabízíme zhotovení a kontrolu obchodních podmínek na míru Vašmu e-shopu či webovému portálu. Námi zhotovené obchodní podmínky jsou garantované advokátní kanceláří. Specializujeme se na právní služby online podnikatelů a dlouhodobě působíme v oblasti IT a podnikání.

Budujte své podnikání na pevných základech.

Kontaktní formulář

Čekejte prosím, odesílám Váš dotaz